Миргород - місто миру, місто гармонії і гармоністів, залюблене у своїх щирих і веселих троїстих музик. А ще саме тут знаходиться всесвітньо відома оздоровниця ПрАТ «Миргородкурорт» де розуміють, що для людини важливе як фізичне здоров’я, так і духовне. Тому лікують тут і тіло, і душу.
Здорова нація – міцна держава. Тому зараз для зміцнення нашої України «Миргородкурорт» велике значення приділяє фестивалям і конкурсам покликаним відроджувати, пропагувати і розвивати народну творчість.
17 вересня вперше на Миргородщині в Палаці культури курорту «Миргород» відбувся фестиваль «Чарівна гармонь України» організаторами якого є громадська організація «Асоціація гармоністів України», а генеральним спонсором виступив «Миргородкурорт».
Географія учасників широка: міста Умань, Черкаси, Київ, Жашків, Харків, Херсон, Чернігів, Чернівці, Дніпро, Кременчук, Бориспіль, Кіровоград, Житомир, Запоріжжя, Прилуки, Переяслав-Хмельницький, село Велика Круча, селище Гоголево, селище Велика Багачка, Миргород, село Красногорівка, місто Одеса
Глядачі мали можливість побачити унікальну колекцію Івана Сухого з Черкащини з 294 гармоній, а сам колекціонер виступатиме на гармошці, яка є справжнім витвором мистецтва, адже створена з 18 тисяч сірників. Микола Василенко з Полтавщини задля глядацького захоплення виходить на сцену у рукавицях і впевнено виводить складні пасажі на гармоні! Колектив «Ворскла» під керівництвом Віктора Фесюри, добре знаний у Польщі та Словаччині, із задоволенням виступає безкоштовно перед жителями міст та маленьких населених пунктів, демонструючи любов до справжньої української і дійсно народної творчості. А заслужений працівник культури України Михайло Баєв (в минулому коваль) достойно представляв нашу країну на міжнародному фестивалі у Білорусії.
Віртуози-гармоністи вражають публіку, граючи на перевернутій гармоні або тримаючи її позаду себе.
Серед учасників фестивалю є професійні музиканти і аматори, які поза фестивалем працюють у різних сферах життя. Є професори, державні службовці, навіть колишній депутат Верховної Ради.
Наш район достойно представляли заслужений працівник культури України Віктор Шарий, який віртуозно грав на дядьковій гармошці отриманій у спадок, знаний на теренах Полтавщини Василь Балюк, Тетяна Іващенко з села Красногорівки, радували своєю родинною пісенною творчістю Тріо Макаренок, народний аматорський чоловічий квінтет «Булава» - керівник Віктор Шарий, заслужений працівник культури України з Великої Багачки, Микола Кирик та Володимир Ладивір з селища Гоголеве,
Ансамбль народної музики «Красногорівські витівники», керівник Тетяна Іващенко з села Красногорівки, ансамбль «По цимбалах» - керівник Світлана Каплун з селища Гоголеве. Вела програму незмінна ведуча заступник голови Асоціації гармоністів України Надія Марченко з селища Гоголеве. Незабутню атмосферу створювали танцювальний колектив «Колорит» Гоголівського будинку культури, керівник Світлана Каплун.









|