«Неприпустимо, щоб сім'ям коли-небудь знову довелося
пережити злодіяння, подібні тим, які творилися під час
Голокосту»
Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун
 Наша історія має багато чорних і трагічних сторінок: голодомори і війни, репресії і розстріли. Та знає людство і про Голокост. На відміну від інших трагедій, ця мала декілька характерних рис, які відрізняють її від подібних трагедій інших сторіч. Під час нацистського Голокосту були знищені мільйони людей на великому географічному просторі.
День 27 січня - це Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Саме цього дня 1945 року було визволено найбільший з гітлерівських концтаборів- Освенцім.
Байрацька сільська бібліотека-філія.
Наш обов'язок - пам'ятати про загиблих, шанувати уцілілих. Ми не маємо права забути ці страшні сторінки нашої історії, забути тих, кого вирвав з життя вогненний смерч Голокосту.
Працівники Великобагачанської централізованої бібліотечної системи традиційно проводять жалобні заходи, присвячені цим трагічним дням нашої історії. В бібліотеках організовані тематичні виставки-реквієми, проведені історичні відеоперегляди, години історичної пам’яті тощо.
 Під час заходів присутні мали можливість почути розповіді бібліотекарів про історію великого злочину проти людства, побачити мультимедійну презентацію, що відображала події цього трагічного періоду. Учасників заходів не залишила байдужими інформація про виставку, присвячену 70 – річчю визволення нацистського концтабору Аушвіца в київському музеї Великої Вітчизняної війни жертвам, які походили з України.
Красногорівська сільська бібліотека-філія.
Для широкого кола читачів у бібліотеках оформлені тематичні виставки, що містять фотоматеріали та історичні документи про страшні часи «нацистського терору».
|