
Краєзнавство - це безцінна скарбниця історичного досвіду багатьох поколінь, всього найкращого, що в сфері матеріальної і духовної культури витримало випробування часом. Воно є своєрідним містком, який поєднує покоління минулі з поколіннями сьогоднішніми й прийдешніми.
Сьогодні, в час духовного відродження України, значно підвищився інтерес читачів до історичного минулого нашої держави. Значну роль в цьому відіграє бібліотечне краєзнавство, так як саме бібліотека формує особистість на ґрунті історії, культури, традицій власного народу.
Саме з метою формування у працівників фахового розуміння проблем бібліотечного краєзнавства,16 травня 2014 року на базі Великобагачанської центральної районної бібліотеки пройшов районний семінар-нарада бібліотечних працівників.
Відкрила семінар-нараду начальник відділу культури і туризму Великобагачанської райдержадміністрації, Бережна І.П. Вона наголосила присутнім на тому, що краєзнавча робота залишається одним із основних напрямків діяльності бібліотек, особливо сільських. Більшість заходів, які проводяться в бібліотеках мають краєзнавчу тематику, багато з них спрямовано на популяризацію історії українського народу, його культури і мови.
Продовжила роботу семінару директор централізованої бібліотечної системи, Балюк С.Г. Вона зазначила, що саме краєзнавча робота дозволяє зробити бібліотеку особливим центром територіальної громади, надати їй місцевого неповторного колориту та регіональної специфіки. А також відмітила
кращих бібліотекарів, які працюють в напрямку збору краєзнавчої інформації та популяризації краєзнавчих матеріалів.
Про організацію краєзнавчо-пошукової роботи в бібліотеці, про її основні напрямки, зміст і завдання та про основні форми і методи цієї роботи розповіла учасникам заходу методист центральної районної бібліотеки, Маленко.Ю.Я.
Вона наголосила, що одним із цікавих напрямків краєзнавчої діяльності бібліотеки є пошукова робота. Зростає значення цієї роботи з вивчення історії краю, пам'яток, творіння майстрів-односельчан.
«Різноманітність форм і методів бібліотечної роботи по популяризації краєзнавчих документів» - так звучить назва питання, яке висвітлила завідуюча відділом обслуговування центральної районної бібліотеки, Розсоха Г.С. У своєму виступі вона звернула увагу на особливості організації та проведення масових заходів в сільській бібліотеці.
Краєзнавча література відображена у каталозі та картотеці статей, ведеться аналітичний розпис краєзнавчої літератури. Така діяльність є особливо важлива, адже для користувачів села тільки бібліотека є основним джерелом відомостей про рідний край, його історію та сьогодення. Про це бібліотекарям сільських бібліотек-філій розповіла бібліотекар читального залу центральної районної бібліотеки, Удод Н.Я.
|