Кожна епоха д арує людству нові винаходи й відкриття. Але найбільшим винаходом людства було письмо. Адже саме завдяки написаному слову люди пізнали світ і своє місце в ньому.
9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято– День української писемності та мови. Воно було встановлено з метою відзначення важливої ролі української мови в суспільстві й спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію.
За недовгий час свого існування (з 1997 року) відзначення цього свята вже стало традиційним у бібліотеках Великобагачанської централізованої бібліотечної системи. Цього року для відвідувачів книгозбірень було проведено літературно-музичні композиції, поетичні викладки, мовознавчі години, пізнавальні екскурси в історію мови, що мали назви: «Пам’ять століть, відтворена у слові», «Мова – коштовний скарб», «Як парость виноградної лози, плекаймо мову!», «Із сивої глибини бере початок українська писемність». Були організовані й наочні форми популяризації літератури: книжкові виставки, тематичні полички, перегляди літератури («Любіть Україну і мову її солов’їну», «Доля мови – доля народу», «Писемність та мова – культурні скарби народу»).
Бібліотекар Байрацької сільської бібліотеки-філії Проскура В. М. спільно з вчителем української мови та літератури місцевої школи
Іващенко О.А. для восьмикласників підготували й провели годину спілкування «Мова – душа народу». У класній кімнаті була оформлена книжкова виставка «Одна вона у нас така – уся співуча і дзвінка…». Ведучі заходу розповіли присутнім про основні етапи непростої історії розвитку української мови, навели яскраві приклади багатства, витонченості та мелодійності рідного слова. Вчитель-філолог звернула увагу учасників заходу на багатю
щі можливості мови. Юні знавці української мови мали змогу перевірити рівень знань, відповівши на запитання мовної вікторини. Учні прочитали вірші про мову. Музичним забарвленням заходу були записи пісень Наталії Май «Молитва за Україну», «Не ставте нас, панове, на коліна».





Бібліотекарем Степанівської сільської бібліотеки-філії Шаркою Т.В. спільно з вчителями та учнями школи було проведено свято рідної мови «Як парость виноградної лози, плекаймо мову!». Бібліотекар розповіла про те, як людина закохується в рідну мову, починаючи від дня народження й вона супроводжує нас протягом життя. Ведучою заходу, вчителем-мовником Товстоліт Л.П. учасникам було розкрито джерела походження Дня української писемності та мови. Присутні почули багато цікавого про те, як зароджувалася українська писемність та про основоположників сучасної української літературної мови - І.П. Котляревського та Т.Г. Шевченка.
Свято продовжили українські поезії та пісні, що прозвучали з вуст юних учасників свята та танці, які діти підготували зі своїми наставниками-вчителями.
|