Четвер, 17.07.2025, 22:00

Категорії розділу
Календар
«  Червень 2014  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2014 » Червень » 3 » Обласне свято кобзарського мистецтва "Взяв би я бандуру"
17:49
Обласне свято кобзарського мистецтва "Взяв би я бандуру"

Для кожного з нас є святі слова з глибоким змістом – діти, батьки, рідний край, Україна… Є святі речі для українця – бабусин рушник, мамина вишиванка, народна пісня, а для великобагачанців ще й Кушнерикова бандура, що зберігається у музейній кімнаті дитячої музичної школи, названої на його честь. Є наші національні обряди, звичаї, традиції… Традиції, які уже ми складаємо та передаємо у спадок нашим дітям, майбутнім поколінням. Чи планували організатори обласного свята кобзарського мистецтва «Взяв би я бандуру» у далекому 1989 році, що свято, започатковане  на честь 175-ої річниці від дня народження Великого Кобзаря Тараса Шевченка, стане традиційним, щорічним і гідно зустріне  його 200-річний ювілей? Адже саме 1 червня 2014 року  дзвінка мелодія прадавньої бандури зібрала своїх шанувальників вже в 26-ий раз на свято нашої історії, нашої традиції, гордості, свято народного таланту! Пам’ять про великого земляка, народного співця і кобзаря Федора Даниловича Кушнерика  додає усім нам гордості за свій край, його талановитих людей та їх здобутки.

Перше, що вабило око відвідувачів свята, – це численні виставки виробів учнів шкіл, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва сільських громад району та запрошених з Полтави, Кременчука, Миргорода, Дніпропетровська, Слов’янська…
Делегація керівників району і області, родичів кобзаря, учнів та викладачів дитячої музичної школи, широкої громадськості відвідала могилу Ф.Д.Кушнерика на місцевому кладовищі. Бандурист Богдан Джурка виконав пісню.
Свято розпочалося покладенням квітів до погруддя Т.Г.Шевченку та пам’ятника Ф.Д.Кушнерику. Начальник відділу культури і архіву райдержадміністрації І.П Бережна, привітала присутніх зі святом, запросила доторкнутися до минувшини, відчути душею неповторність мелодії бандури, переглянути виставки, подивуватися вмілим рукам майстрів,  посмакувати національними стравами. Щоб сьогодні і завжди підтримувати козацький дух і гідність, пишатися з того, що ми – українці! Кобзарську думу виконав Юрій Фединський, композитор-бандурист, українець канадського походження. І хоч аматорів та глядачів густо поливав дощ, все ж прозвучали пісні під бандуру та про бандуру.
На сценічному майданчику, що розмістився на порозі районного методичного центру народної творчості та культурно-дозвіллєвої роботи, відбулася презентація сільських громад, де ведуча і режисер свята Тетяна Кононенко вміло брала інтерв’ю у сільських голів, які висвітлювали здобутки своїх громад, розповідали про кращих людей села, разом з тим запрошували переглянути виставки та скуштувати страви сільських господинь. Аматорські колективи клубних закладів району запропонували увазі глядачів віночок українських народних пісень.
А у актовій залі відділу освіти, молоді і спорту учнівський та педагогічний колектив дитячої музичної школи ім. Ф.Д.Кушнерика (директор О.М.Романенко) створили містечко юних талантів «Грай, бандуро, грай!» з цікавою концертною програмою. Саме тут мали нагоду показати вміння найменших учасників свята – ансамблю бандуристок під керівництвом викладача Ю.П.Криндач та ансамблю бандуристок-викладачів та випускників школи (керівник О.М. Романенко).
Головне ж мистецьке дійство розгорталося на сцені районного методичного центру народної творчості та культурно-дозвіллєвої роботи. Велику концертну програму підготували і провели аматори клубних закладів району за участі капели бандуристів «Любава» Полтавського музичного училища ім. М.В.Лисенка (керівник Ю.М.Хниченко), народного аматорського фольклорного колективу «Древо» Крячківського сільського клубу Пирятинського району, композитора-бандуриста Юрія Фединського, бандуристки Ірини Родіонової із Києва.
Зі святом великобагачан та гостей привітали голова райдержадміністрації О.В.Звіздай, голова районної ради Є.Г.Луценко, селищний голова О.В.Чобітько, голова обласної ради П.В.Ворона. Кращим з кращих було вручено грамоти обласної державної адміністрації, обласної ради, управління культури облдержадміністрації, подяки районної державної адміністрації та районної ради. 
На запрошення голови районної державної адміністрації О.В.Звіздай та за сприяння нашої землячки Олени Олійник у святкуванні взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні др. Іон Стевіле та Надзвичайний та Повноважний Посол Палестини в Україні др. Мохамед Аль-Асаад, які також звернулися до присутніх зі словами привітань та щирих побажань.
Минулого року, відзначаючи 25-й ювілей свята, вишивальниці сільських рад району під керівництвом майстрині Н.Т.Здрилюк започаткували вишивання рушника до 140-річчя з дня народження Ф.Д.Кушнерика. Родзинкою цьогорічного святкування стала презентація готового виробу та передача його в подарунок районному методичному центру народної творчості та культурно-дозвіллєвої роботи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 681 | Додав: tata | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: