 Імідж кожної бібліотеки створюється її кадрами, головними якостями яких повинні бути не тільки професіоналізм, але й креативність, винахідливість, невпинний пошук нових ідей. Від їх життєвої та професійної позиції залежить успіх та престиж бібліотеки.
15 червня в приміщенні центральної районної бібліотеки зібралися бібліотекарі Великобагачанської централізованої бібліотечної системи на районний семінар, що мав тему: «Робота бібліотекаря: досвід, пошук, проблеми».
Відкрила семінар начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Ірина Павлівна Бережна. Під час виступу було порушено актуальні питання функціонування бібліотечної системи Великобагачанщини та наголошено на важливій місії бібліотек у забезпеченні потреб в одержанні необхідної інформації усіх верств населення. А також керівник структурного підрозділу сфери культури Великобагачанської РДА звернула увагу на основні проблеми, які стоять перед бібліотеками в сучасних умовах й окреслила шляхи їх вирішення та ознайомила працівників бібліотек системи із Стратегією розвитку бібліотечної справи в Україні на період до 2025 року.
Продовжила семінар директор Великобагачанської централізованої бібліотечної системи Світлана Григорівна Балюк, яка детальніше зупинилася на питанні якісних змін бібліотек задля сталого розвитку України та зауважила, що бібліотекам сьогодні потрібні нові ідеї, нові проекти, а зміни, які відбуваються навкруги, потребують нових рішень, нових підходів, нового стилю. А також під час свого виступу наголосила на необхідності та важливості використання нових нетрадиційних підходів в організації діяльності книгозбірень.

Нечитайло Тетяна Григорівна, заступник директора ЦБС по роботі з дітьми, у своєму виступі розглянула питання сучасних аспектів культурно-просвітницької роботи з користувачами-дітьми та висвітлила велике коло питань з теорії й практики інноваційної діяльності. А також розповіла про впровадження в бібліотеках Великобагачанської ЦБС "куплених" ПОБД ім. Панаса Мирного ідей на Міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій "Бібліокре@тив - 2015" (м. Миколаїв). Бібліотекарі системи поділились з колегами досвідом впровадження ідей в своїх бібліотеках.
Методистом центральної районної бібліотеки Юлією Яківною Маленко була надана методична консультація на тему «Бібліотека в сучасному форматі: професійні ідеї, інноваційний пошук», під час якої було наголошено, що важливими складовими бібліотечної професії сьогодні є прагнення до нового, до творчості, вдосконалення діяльності, відмова від застарілих, неефективних форм та методів роботи.
Про Інтернет як інформаційно-комунікативний простір розповіла учасникам заходу С.І.Костюк, бібліотекар відділу обслуговування. яка звернула увагу на те, що використання Інтернет-ресурсів повинно стати невід’ємним процесом у роботі бібліотекарів, що дає їм можливість підбирати необхідну інформацію у мережі.
На семінарі своїм досвідом роботи з колегами поділилися бібліотекарі сільських бібліотек-філій: Г.І.Чепуренко, бібліотекар Радивонівської СБФ; В.С.Грузінова, бібліотекар Якимівської СБФ та Т.В.Горбань, бібліотекар Матяшівської СБФ.
Підводячи підсумок семінару, директор централізованої бібліотечної системи зазначила, що завдяки професійному навчанню працівники книгозбірень набувають якостей сучасного фахівця, а це, перш за все, компетентність, здатність до організації роботи та її якісного планування, спрямованість на співпрацю, вміння своєчасно вносити корективи в свою діяльність. А також звернула увагу на те, що бібліотечні фахівці поступово оволодівають інноваційною культурою, проявляють спроможність сприймати нові ідеї, творчо опановувати та використовувати у своїй роботі цікавий досвід колег.
|