Українська пісня,танець, слово – живий
скарб, що йде від серця до серця, чарує
душу, дарує їй радість і натхнення.
Вклонімося нашій берегині – Пісні.
Вклонімося мистецтву, яке тримає нас на
світі. Адже це гордість і слава, сучасне і
майбутнє нашого району.
Відбулася нарада працівників клубних закладів району з питання «Про підсумки роботи клубних закладів район у у 2013 році та основні завдання на 2014 рік відповідно до Закону України «Про культуру».
У своїй доповіді начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації І.П.Бережна наголосила на тому, що протягом 2013 року робота відділу культури і туризму райдержадміністрації, закладів культури району була спрямована на збереження та підтримку традиційної української культури, задоволення культурних потреб населення, розширення переліку та якості культурно-мистецьких послуг. Вся діяльність галузі була підпорядкована виконанню Закону України «Про культуру», ряду інших Законів України, постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства культури України, розпоряджень голів обласної та районної державних адміністрацій. 115 працівників галузі формують культурну політику нашого району. Понад 160 клубних формувань та колективів аматорського мистецтва продовжують розвивати народну творчість та мистецтво на Великобагачанщині, які об’єднують понад 1900 учасників. Успішно працюють 15 «народних» та 3 «зразкові» аматорські колективи у клубних закладах району. На сьогодні сільський клубний заклад є загальнодоступним та необхідним центром спілкування для громади. Протягом минулого року склалася тенденція до збільшення кількісних показників в діяльності клубних закладів, а саме:
- кількість колективів художньої самодіяльності збільшилось на 5, кількість аматорів на 150 чоловік, адже у 2012 році відновив свою роботу Балюківський сільський клуб (сільський голова Солод Г.В.), а у 2013 році – Матяшівський сільський будинок культури (сільський голова Смага І.І.);
- збільшено тарифне навантаження працівників клубних закладів Михайлівської, Білоцерківської, Остап’ївської, Радивонівської, Багачанської Першої, Степанівської, Матяшівської сільських, Великобагачанської селищної рад;
- ново уведено посади художніх керівників та керівників гуртків у клубних закладах Балакліївською, Білоцерківською, Остап’ївської, Степанівською, Подільською, Михайлівською, Якимівською, Багачанською першою сільськими радами;
У 2012-2013 роках проведено атестацію працівників клубних та бібліотечних закладів, що, звичайно ж, сприяло активізації професійної діяльності, налагоджено проходження навчання з підвищення кваліфікації при Гадяцькому училищі культури ім. І.П.Котляревського. Відповідно до ст. 22, 23 Закону України «Про культуру» сесією районної ради від 22 жовтня 2013 року затверджено базову мережу закладів культури Великобагачанського району.
У 2013 році за підсумками обласного етапу Всеукраїнськогоогляду-конкурсу на кращий клубний заклад у сільській місцевості І-е місце виборов Білоцерківський СБК (директор Н.А.Лук’янець) та став учасником Всеукраїнськогоогляду-конкурсу на кращий заклад у сільській місцевості. У 2013 році Білоцерківський СБК став переможцем ще одного обласного конкурсу – конкурсу творчих проектів інноваційних моделей роботи клубних закладів на селі «Клуб і сьогодення».
Доброю традицією стали щорічні творчі звіти аматорських колективів клубних закладів. У 2013 році заключний концерт переможців «Пісенні барви рідного краю» відбувся в рамках обласного огляду народної творчості «Квітуй, прекрасна батьківська земля!» з нагоди 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. За підсумками 52 аматорські колективи та окремі виконавці показали високий рівень виконавської майстерності та нагороджені дипломами управління культури облдержадміністрації І,ІІ,ІІІ ступеня. У 2014 році творчі звіти пройшли не менш вдало. У 2013 році у Міжнародний день театрів було проведено І-й районний огляд-конкурс театральних колективів «Гостини сільського театру», переможцем став театральний колектив «Фараони» Степанівського сільського будинку культури (керівник Н.М.Корнієнко). Напередодні року Тараса Шевченкапроведено конкурс читців «Читаємо Шевченка», участь у якому взяли 35 учасників-аматорів.
Значними є і наші досягнення на обласних та всеукраїнських конкурсах: так ансамбль «Криниченька» Кротівщинського сільського будинку культури (директор Джурка С.С.) були кращими а обласному конкурсі родинної пісні «Роде наш красний!» у Шишаках; народні аматорські фольклорні колективи «Яснозіря» Бірківського сільського будинку культури (керівник заслужений працівник культури України В.Моспан) та «Надвечір’я» Скибівщинського сільського клубу (керівник заслужений працівник культури України Л.О.Нечай) – нагороджені дипломами І ступеню регіонального фольклорного фестивалю «Барви Хорольщини»; високий рівень виконавської майстерності продемонстрували наші колективи в культурно-мистецькій програмі Національного Сорочинського ярмаркув рамках обласного конкурсу «Чиста криниця», де 7 колективів нагородженідипломом І ступеня, один – дипломом ІІ ступеня, три колективи брали участь у заключному концерті аматорів Полтавщини на ярмарку.
Гран-Прі обласного пісенного фестивалю «Осіннє золото» ім. Д.Луценка виборовнародний аматорський хоровий колектив «Козацькі барви» (керівник заслужений працівник культури України Г.Серьожкін»; Дипломом Гран-Прі І Всеукраїнського фестивалю гумору ім. Остапа Вишні «Грунські усмішки» нагороджена аматорка Білоцерківського сільського будинку культури Катерина Шарай; Дипломом Гран-Прі ХХІІІ Всеукраїнського пісенного фестивалю «Боромля» нагороджено квінтет «Булава» Бутоводолинського сільського будинку культури (керівник заслужений працівник культури України В.Шарий, директор Т.Макаренко). Цей же колектив представляв Полтавщину на Всеукраїнському фестивалі козацької пісні «Покрова на Хортиці» і став лауреатом фестивалю. У 2013 році колективу присвоєно почесне звання «народний аматорський колектив». Переможцем обласного огляду-рейтингу фахівців з культурно-освітньої та дозвіллєвої діяльності «У вирі життя» стала Тетяна Кононенко, методист районного методичного центру народної творчості та культурно-дозвіллєвої роботи. Дипломом І ступеня Всеукраїнського фестивалю «Боромля» серед окремих виконавців та Всеукраїнського молодіжного фестивалю «Пісенний вернісаж» і м. Києві нагороджено Сергія Макаренка, методистарайонного методичного центру народної творчості та культурно-дозвіллєвої роботи. Протягом останнього року Любов Олексіївна Нечай, завідувачка Скибівщинським сільський клубом, керівник народного фольклорного колективу «Надвечір’я», та Василь Васильович Моспан, керівник народного аматорського фольклорного колективу «Яснозір’я» Бірківського сільського будинку культури, одержали почесні звання заслуженого працівника культури України.
Завершуючи свій виступ начальник відділу звернула увагу присутніх на тому, що за нагородами обласного та всеукраїнського рівня стоїть щоденнакопітка праця талановитих і відданих улюбленій справі культпрацівників та аматорів, подякувала за підтримку керівників району та меценатів – керівників підприємств та фермерських господарств району.
На умовах проведення районного огляду-конкурсу театральних колективів клубних закладів району «Гостини сільського театру» у своєму виступі зупинилася Т.В.Кононенко, методист районного методичного центру народної творчості та культурно-дозвіллєвої роботи. Підсумки проведення творчих звітів аматорських колективів клубних закладів району у 2014 році підвелаЛ.П.Пушкіна, методист районного методичного центру народної творчості та культурно-дозвіллєвої роботи. С.О.Макаренко, методист центру, виступив з питанням про забезпечення роботи дитячих аматорських колективів. На питанні «Налагодження електронного документообігу «відділ культури і туризму райдержадміністрації – клубні заклади району» у своєму виступі зупинилася Т.М.Іващенко, методист районного методичного центру народної творчості та культурно-дозвіллєвої роботи з інноваційних технологій та культурно-просвітницької діяльності. На закінченняувазі присутніх було запропоновано творчу лабораторію – експрес-концерт кращих аматорських колективів.





|