Середа, 16.07.2025, 06:36

Категорії розділу
Календар
«  Листопад 2013  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » 2013 » Листопад » 25 » ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
10:26
ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
21 вересня  відбулося засідання Громадської ради при райдержадміністрації на якому розглянуто питання про стан медичного обслуговування інвалідів в районі та про виконання в районі нових соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України» в частині забезпечення збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів. В засіданні взяли участь в.о. голови райдержадміністрації Ю.В.Осовський, представники засобів масової інформації, КЗ «Великобагачанський районний центр ПМСД», районної станції юних техніків.

З першого питання доповіла заступник головного лікаря КЗ «Великобагачанський районний центр ПМСД» І.А.Якименко. У районі кількість людей з інвалідністю складає 1158 чоловік – 4,4% від всього населення. Всі медичні працівники приділяють особливу увагу цій категорії населення, адже як ніхто інший розуміють їх проблеми. Але, на жаль, не всі питання вирішуються так, як того б хотілося, особливо це стосується фінансування, забезпечення пільговими медикаментами. Протягом року отримали безкоштовне протезування 3 інваліди, 1 дитина-інвалід забезпечена слуховим апаратом, 10 інвалідів Великої Вітчизняної війни проліковано в Полтавському та Лубенському госпіталях інвалідів війни. На інвалідність вперше в цьому році вийшло 52 особи працездатного віку, з них 18 працюючих, в тому числі: працівників сільського господарства – 6, робітників – 9, службовців – 3.

У поточному році використано лише 8362,07  грн. на забезпечення пільгових рецептів, яких недостатньо для задоволення потреб інвалідів в амбулаторному лікуванні. Максимальну увагу медичні працівники приділяють дітям-інвалідам, яких на сьогодні в районі 84, у 2013 році оформили інвалідність 7 дітям. Всі вони отримують необхідне амбулаторне та стаціонарне лікування, забезпечуються путівками на санаторно-курортне лікування. Всім дітям проведено вітамінотерапію, всі вони забезпечені засобами реабілітації. Ірина Андріївна відмітила у своєму виступі ще одну категорію інвалідів – тих, хто працює в сфері медицини: лікарі, медсестри, санітарки, яких на сьогодні працює в лікувально-профілактичних закладах району 20 чоловік. Переступаючи через власний біль, вони надають якісну медичну допомогу та психологічно підтримують своїх пацієнтів.

Відповідаючи на запитання членів Громадської ради, Ірина Андріївна запевнила, що немає жодної скарги на байдуже ставлення медпрацівників до людей, які мають інвалідність.

Виступ доповнила медсестра фізіотерапевтичного кабінету Гоголівської філії територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) К.І.Великоіваненко, яка повідомила, що у поточному році за направленням лікаря 25 особам було надано 458 послуг, з них 115 – фізіотерапевтичних, 145 – фізмасажу, 175 – фітотерапії та вимірювання артеріального тиску. Кабінет фізіотерапії обладнано сучасними апаратами: «Медик – 2К» (лазеротерапія), електрофорез «Поток 01М», вібромасаж, «НугаБест» (міостимуляція та механічний масаж), «Лімфа-Е» (пневмомасаж). Катерина Іванівна відмітила високу ефективність апаратів та додала, що важливу роль в одужанні відіграють не лише медичні процедури, а й затишна атмосфера, створена у Гоголівській філії центру, чуйне ставлення персоналу, можливість поспілкуватися, відчути себе повноправними членами соціуму.

Жваве обговорення викликала доповідь з другого питання порядку денного. Директор районної станції юних техніків Ю.В.Гавленко розповів, що у 2013-2014 навчальному році у гуртках закладу навчається 257 дітей, яким пропонуються різноманітні напрямки науково-технічної творчості: авіа-, ракето- та судномоделювання, «повітряні змії», картинг, радіотехнічне конструювання, початкове технічне моделювання, фотогурток. Заняття в гуртках не повторюють занять у школі, а дають дітям додаткові знання, удосконалюють навики роботи з різними інструментами та обладнанням, знайомлять з історією світового авіа-, ракето- та суднобудування тощо.

За результатами участі в обласних та Всеукраїнських масових заходах, згідно з рейтинговою таблицею, що складається обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді, за підсумками 2012 року районна станція юних техніків серед 14 подібних закладів області посіла 3 місце. Це визначний показник, оскільки вперед ми пропустили лише 2 міських заклади, у яких набагато більші можливості та краще фінансове забезпечення.

2013 рік Указом Президента України В.Януковича оголошено Роком дитячої творчості. Тому педагогічний колектив закладу, підтримуючи ініціативу Глави держави та розуміючи важливість та потрібність проголошених Віктором Федоровичем соціальних ініціатив «Діти – майбутнє України», працює з особливим піднесенням. Основну увагу приділено підготовці команд та їх участі в обласних масових заходах, адже для дітей важливим є визнання їх досягнень та вмінь. У всіх без винятку обласних конкурсах та змаганнях науково-технічного спрямування, що проводилися у поточному році, великобагачанські юні техніки не просто взяли участь, а склали достойну конкуренцію своїм найсильнішим суперникам з Полтави та Кременчука, з жодних змагань не повернулися без нагород. В активі юних великобагачанців 2 третіх місця в обласному зльоті юних любителів науки і техніки (в розділах «Юні техніки - моделюванню» та «Юні техніки - радіоконструюванню»), 3 місце на обласних змаганнях учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання, перемога та 2 місце на обласному науковому колоквіумі «Космос та астрономія», два 2 та 3 місце на обласних змаганнях учнівської молоді з авіамодельного спорту, 2 та 3 місце в класі моделей «Планета - В» на обласних змаганнях учнівської молоді з ракетомодельного спорту, 2 та 3 місце в обласному конкурсі юних фотолюбителів «Моя Україна».

Заклад забезпечено комп’ютерною технікою та доступом до всесвітньої мережі по швидкісній лінії, що дало змогу вдосконалити навчально-виховний процес в гуртках, використовувати сучасні технології виготовлення моделей, розвивати нові напрямки моделювання (наприклад, радіокеровані моделі).

З метою популяризації своєї роботи, тісної співпраці з колегами – аматорами науково-технічної творчості, колективом закладу створено власний сайт (http://vb-syt.at.ua), який постійно поновлюється, поповнюється новими матеріалами. На обласному конкурсі веб-сайтів позашкільних навчальних закладів 2013 року сайт райСЮТ посів 1 місце в номінації «Сайт районного позашкільного навчального закладу».

В актив райСЮТ можна також записати оздоровлення дітей влітку. У червні поточного року на базі закладу працював літній оздоровчий табір з денним перебуванням «Юний технік», в якому займалися технічною творчістю, відпочивали і оздоровлювалися 35 школярів. Діти мали змогу не тільки вдосконалити свої моделі, а й взяти участь в різноманітних екскурсіях, конкурсах та змаганнях. На харчування дітей в таборі було виділено 12250 грн.

Ефективний навчально-виховний процес в творчих об’єднаннях не може відбуватися без належної матеріально-технічної бази. На жаль, у поточному році на придбання матеріалів для роботи дітей в гуртках закладу коштів не виділено. Заборгованість по відрядженнях у деяких керівників гуртків перевищує 800 грн., це ті кошти, які витратили на участь команд у обласних змаганнях. З березня зростає борг за оренду приміщень перед РК ТСОУ і на сьогодні становить близько 12 тис. грн. Заборгованість може призвести не тільки до відсутності тепла в гурткових кімнатах взимку, а й до виселення з орендованих кімнат. Але колектив закладу не втрачає оптимізму та сподівається на підтримку та вирішення цих проблем якщо не цього, то хоча б наступного року.

Повідомлення про проблеми закладу викликало жваве обговорення, члени громадської ради запропонували посильну допомогу у їх вирішенні. Обговорення проблем одного закладу переросло в аналіз ситуації в районі із забезпеченням умов для розвитку творчих та спортивних здібностей дітей. Йшлося про байдуже ставлення керівників ряду громад до розвитку гурткової роботи, забезпечення належних умов для занять спортом. Наголошувалося на тому, що часто причиною до незадовільного стану стає не відсутність коштів, а відсутність бажання щось робити. Як позитивний приклад наводилася робота голови Якимівської сільської ради Г.В.Солод, яка, очолюючи відносно невелику громаду, зуміла створити футбольну команду та забезпечити достойну її участь у першості району.

Перший заступник голови райдержадміністрації Ю.В.Осовський пообіцяв взяти на контроль це питання.

Після обговорення основних питань порядку денного та затвердження рекомендацій громадської ради, перейшли до пропозицій щодо плану  роботи Громадської ради на 2014 рік, вирішили надати «Жінці року» більш широкого статусу – «Людина року», особливо наголосивши на необхідності більш широкого представлення в номінаціях робітничих і сільськогосподарських професій, благодійництва та обговорили євроінтеграційний курс України.

Переглядів: 372 | Додав: tata | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: