22 червня 1941-го року, 4:00, мить ... і шквал крові, болю й смерті. Ця мить одна з найдовших в житті тих, кому вдалося пережити весь цей жах на нашій землі. А багатьом не вдалося, не судилось пережити її, цю жахливу мить у тисячолітній історії всього нашого людства.
22 червня – день початку німецько-радянської війни, війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця. Цього червневого дня в Україні вшановують жертв тієї страшної трагедії.
З метою виховання пошани до історичної пам’яті, розвитку патріотичних почуттів молоді та з метою відзначення Дня скорботи й вшанування пам'яті жертв війни в Україні в бібліотеках Великобагачанської централізованої бібліотечної системи пройшли заходи: бесіда біля вистаки-пам’яті «Як довго ця війна тривала» (центральна районна бібліотека), година-реквієм «Вклонімось цим славним синам України» (районна бібліотека для дітей), година пам’яті «Цих днів не змовкне слава», бесіда-спомин «Живе в народі пам’ять вічна» (Гоголівська селищна бібліотека-філія), історична викладка «Війні немає забуття» (Радивонівська сільська бібліотека-філія). На заходах бібліотекарі розповіли своїм користувачам про передісторію початку жорстокої війни та перегорнули героїчні сторінки історії українського народу в період тих тяжких років. Діти продекламували тематичні вірші, а також учасники мали змогу прослухати записи пісень на військову тематику.
Безсмертному подвигу, ратній звитязі рядових бійців і командирів, партизанів і підпільників, усім тим, хто в червні 1941 року піднявся на священний бій з нацистськими окупантами, а також тим, хто кував перемогу в тилу, працюючи на заводах і фабриках, у наукових установах, на ланах і фермах були присвячені виставки-пам'яті, тематичні перегляди, оформлені в бібліотеках системи. Вони мали назви: «Як довго ця війна тривала», «Пам'ять серця», «Вікопомний подвиг».
Для користувачів Довгалівської сільської бібліотеки-філії була проведена патріотична година «Пам'ять, стій! Зупинись на хвилинку! Серце, замри!»
Користувачі Чапаєвської сільської бібліотеки-філії були учасниками історичного журналу «Як довго ця війна тривала»
|