Четвер, 17.07.2025, 22:00

Категорії розділу
Календар
«  Січень 2014  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2014 » Січень » 22 » ВОНА НИТКАМИ ВИШИВАЛА ДОЛЮ
17:00
ВОНА НИТКАМИ ВИШИВАЛА ДОЛЮ
Указом Президента України 2014 рік оголошено Роком Тараса Шевченка.  Вірші та поеми Т.Г.Шевченка хвилюють душу нам і нині.  Тож і сьогодні ми вкотре згадуємо ім’я славетного генія, сина нашої вільної незалежної України, про яку так мріяв поет. Згадуємо і присвячуємо його ювілею – 200-річчю від дня народження, виставку робіт майстрині- вишивальниці з Великої Багачки Здрилюк Наталії Тарасівни, - говорить, відкриваючи виставку, директор Великобагачанського районного краєзнавчого музею К.О.Щербина. Чи то дотримуючись народних традицій і звичаїв, чи прислухаючись до своїх душі та серця, не один десяток літ Н.Т.Здрилюк своєю майстерністю дарує вишиване диво родині, друзям, близьким, землякам. Її вироби милують око мешканців міст Полтави, Києва, країн близького та далекого зарубіжжя. На відкритті виставки,  яка відбулася 17 січня 2014 року в ошатно вбрані рушниками виставковій залі районного краєзнавчого музею заступник голови районного ради Г.М.Полтавець вручив майстрині грамоту Великобагачанської районної ради та відмітив, що Наталія Тарасівна є прикладом жінки-трудівниці, яка сама зберегла українські традиції  з діді-прадіда та ще й вміло передає їх прийдешнім покоління.

І.П.Бережна, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації, відзначила плідну співпрацю Здрилюк Н.Т. із закладами культури району. Неодноразово її роботи демонструвалися на виставці декоративно-прикладного мистецтва щорічного обласного свята кобзарського мистецтва «Взяв би я бандуру». Наталія Тарасівна є керівником районного проекту «Шиємо рушник великобагачанської родини» до 140-річчя від дня народження славетного поета-кобзаря Ф.Д.Кушнерика.

Наталія Тарасівна розповіла про свій доробок, про рушники, вишивки, які народжувалися з під її рук в той чи інший період її життя, але чільне місце займає вишитий портрет Кобзаря з його Заповітом у розкішному рушнику, що був перешитий із старовинного рушника. А ще присутнім подарувала красиву пісню на слова Т.Г.Шевченка у власному виконанні, разом з чоловіком Степаном Григоровичем – своїм першим помічником і поціновувачем творчості – пригощали всіх короваєм та яблуками з власного саду.

Щира, сердечна розмова з відвідувачами виставки проходила під чарівну мелодію бандури у виконанні Юлії Криндач, викладача дитячої музичної школи ім. Ф.Д.Кушнерика.

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 293 | Додав: tata | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: